Kategori

Acil Pike Takımı

Pike Takımı Dantelli

Pike takımını isteme, nişan olayını bir arada çıkaran, düğünü de hemen bayram sonrasına yapacak olan kuzenim için pikoladım. Pikelik her zamanki gibi RÜYA, her zaman tercih ettiğim ve kalitesini  çok beğendiğim bir markadır. Tamamen pamuklu ve güzel çiçek gokumaşarı vardır.

Dantelini halam kendi örmüş, ona beyaz dantelin zamanla sarardığını  söylemişler. Beyazlarla yıkanırsa uzun süre sararmadan kullanılabilir diye düşünsemde, sonuçta herkesin zevki. Halamın benden istediği, yeşil danteli, aynı renkteki pamuk satene pikolamamdı ama her zamanki nazımı geçirdiğime beğenmediğimi yapmam psikolojisiyle, süpriz yaptım ve renklendirmeli olarak çalıştım. Küçük süprizlerimi pikolarını yaptığım arkadaşlar bilir.

Yastıklarına pikenin renklendirmesinin orta şeklini verdim, böylece birbiriyle aynı görüntü vermiş oldular. Beyaz kumaş üzerine sarmaşık ve çiçek şeklinde, ikili piko deseni, yeşil kumaş üzerine ise sarmaşık şeklindeki piko deseniyle giderek biraz farklılık olsun istedim. Çarşafı da dantelsiz ve köşe kesilerek yapıldı. Takım acil çünkü zaman az ve çeyiz yerleşecek. 🙂

Kuzenim Gülhan’la, gelinimiz Fulya’ya ömür boyu mutluluklar dileriz.

Leave a Reply