Kategori

Dantel Seccadeler

Dantelli Mavi Seccade Modeli

Danteller çok uzaklardan, Almanya’dan geliyor. Lale örnekli danteli için gece mavisi kumaş istedi. Burada kullandığım kumaş bir ton açığı ve ona aynı renkte astar bulmak için çok çaba sarf ettim diyebilirim.

kargoyla dantel

Kargoya verilme zamanıyla, elime geçme zamanı uzayınca, nereden geldiğini çok merak etmiştim. Daha önce de yaptığım işler başka ülkelere gitmişti ama bana dantel gönderilmemişti. Böylece değişik bir iş olmuş oldu.

Seccadenin dantelleri  lale örnekli ve iki üçgen, iki de uzun olarak dört parçadan oluşuyor.  Dantel beyaz olduğu için zemin renkleri konusunda yelpazemiz çok geniş.

gece mavisi seccade

Seccadenin dantelini sardıktan sonra, bütün çevresine lale piko deseni gittim. Kapitonesini dantelinde olduğu gibi lalelerle süsleyerek çalışmayı tercih ettim.

saks mavisi seccade

İstenilen renkte havlu bulmak oldukça zor, daha önce de havlu kenarı için aramış pullu kadife bulabilmiştim. Bu sefer hem istediğim maviden hem de lale örnekli bulabildiğime çok sevindim. Sahibi kısmetliymiş maşallah. Bir de orada dantel ipi bulamıyorlarmış aynı renkteki ipini de alıp fotoğrafladım, ipler kendilerine hediyem olsun, paketine ekledim.gece mavisi

Dantel seccade havlu takım Nimet hanım için Almanya‘ya gidecek. Güle güle kullanılsın inşallah.

Leave a Reply