Kategori

Dikilmiş Nevresim Modelleri

Güzel Nevresim Takımı Modelleri Resimli

Yeşil istenen takıma, önce nevresimlik seçtim. Eğer özel dikim farklı ebatlarda yorganınız yoksa, standart olarak nevresimlik kumaştan 4m  kestiririz. (Kumaşları alırken, bir önceki kenarın güzel kesilmediği ihtimalini değerlendirip, ” pay vererek kesmelerini”, rica edin ) Kullandığım hazır dantel beyaz ve nevresimin renklendirmesini yeşil tasarladım.

Yedek yastıklı, büyük çarşaflı bir takım istiyorsanız 480cm patiska, akfil veya saten kumaş almalısınız. Kumaştan neler yapılacağını açarsak,  yine standart yataklara göre çarşaf 260 cm, yedekli yastıklar için 220cm , 30 cm’de yastıkların renklendirmesi için beyaz almalısınız.

Danteliniz beyaz ama siz takımınızı hem renklendirmeli, hem de renkli istiyorsanız o zaman da böyle ters renklendirmeli takımları tercih edebiliyorsunuz. İsterseniz ikisini böyle dantelli ve renklendirmeli ikisini düz renkli olarak da düşünebilirsiniz.

Takım da çok neşeli oldu. Böyle hazır dantelli takımları genelde damat anneleri ve kendi kullanacaklar istiyorlar ama bu takım kız çeyizi için istendi.

İşlerimi çok beğendiğini söyleyip kızı için de takım isteyen Zehra hanım için dikip İstanbul / Kartal’a gönderdim.

3 comments to Dikilmiş Nevresim Modelleri

  • nermin

    merhaba…yapmis oldugunuz isler cok guzel sitenizi takipteyim,hazir(o)danteli nerden temin ediyorsunuz? tesekkurler

  • Editor

    Merhaba Nermin hanım, güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Dantelleri bazı kumaşçıladan, büyük tuhafiyelerden, harç ve piko ipleri satan yerlerden bulabilirsiniz. Fabrikasyon veya fransız danteli deniyor bunlara. Hoşçakalın.

  • nejla

    ablam ben elazığdan nejla bu takımı ne kadara yaparsınız bana

Leave a Reply