Kategori

Bebek Pikesi Modelleri

Pileli Kaneviçe Pike Takımı Modelleri Yeni

Pikeyi arkadaşımın bebeği için diktim. Sevgili kızının okumasında sermesi için çok güzel bir takım oldu. Buralarda bebeklere okuma yaparlar, bazen yasin, tebareke gibi sureler, bazen de  mevlüt şeklinde olur. Amaç bebeğimizin sevincini paylaşmak ve birazda misafirleri topluca ağırlamak için yapılır. Anne ve bebek süslenir. Tabiki bebeğin yatağıda…

Kaneviçe arkadaşımın annesinden kalma… Çok hoş, çok güzel bir modeli var.  Kaneviçeler için düşüncelerim, renklendirme şeklinin simetrik olması gerektiği, bu yüzdende kaneviçelerin kumaşlarının ters çevirilip çalışılırsa daha güzel olacağı şeklindeydi. Buradaki örnekte kaneviçeyi, düz  pileli bir model yaparak kullanacağım için, şeklini üst tarafına verdim. Pike çalışmak zordur ama pikeleri, özellikle de bebek pikelerini tasarlamayı çok seviyorum. Başlığı da bence harikulade oldu.

Başlığına o kadar uğraşılır da köşeleri düz yapılır mı? Etrafına ve köşelerine de böyle bir şekil verdim. Kumaşlarını da kendim aldığım takımın renklendirmesi lila pamuk saten, pikeliği pullu ama yumuşacık, pamuklu ve yastık ve çarşafı akfil kumaştan seçtim. Güzel bir görüntü ve sağlıklı uyku için en güzel yöntem olduğunu düşünüyorum.

Yastığını renklendirme kumaşından kalanlar ve kaneviçeyle süs, çarşaafına ise köşe çevirme ve piko deseni yaptım.

Güle güle güzel günlerde kullansınlar. Önrü uzun, hayırlı evlat olsun inşallah.

5 comments to Bebek Pikesi Modelleri

Leave a Reply