Kategori

Çok Ağır İğne Havlu Kenarı

Şahane Nakışlı Havluya İğne Oyası Havlu Kenarı Danteli Örnekleri

Havlusuna dikkat edersek tablo gibi nakış işlenmiş olduğunu görürüz. Nasıl kokoş şeyler üretiyorlar değil mi? Doğamızda süslemek var, Rabbim süslemeyi sever ve kendi özelliklerinden bizlerede lütfetmiştir. Bizler de, özellikle hanımlar olarak süsü çok severiz. Çöp kutusunu da dahil, herşeyi süsleyebiliriz,:)

Ağır değişik örnek arayanlara, istedikleri gibi bir iğne oyası örneği oldunu düşünüyorum. Oyanın birbiriyle birleştirilmesini çok güzel yapmışlar. Üst zinciride değişik hoş olmuş. Danteli nakışların hemen altından, kenar danteli dışarıya çıkmayacak şekilde, az bir boşluk vererek iğneleyip teğelini ve zügzağını yaptım.  Sahibinin isteği üzerine sarı floş iple piko deseni yaparak süsledim. Piko yaparken kullandığımız ipler floş, dolayısıyla desenler çok parlak oluyor.  İğne oyasının nasıl yapıldığını da yazmak isterdim ama ben piko yapan taraftayım.  🙂 Herkese kolay gelsin.

3 comments to Çok Ağır İğne Havlu Kenarı

  • nejla

    bunuda çok beğendim fiyatta yardımcı olrsanız.alacağım çok şey var:bu arada lzığda yaşıyorum

  • nejla

    beğendiğim 3.örnekte bu .bu beğendiği 1.2.3. hawlunun toplam maliyetini bana iletiseniz sevinirim

  • Editor

    İğne oyalarını kendim yapıyor olsaydım, yardımcı olurdum tabi. Çeyiz harcamaları bayağı çok tutar bilirim, ben piko işlerimde daha yardımcı olabilirim. İğne oyalarını arkadaşım yapıyor.

Leave a Reply