Kategori

Dantel Nevresim Takımları

Dantel Saten Nevresim Takımları

Sitemden gördükleri başka bir takımı beğenip, benimle iletişime geçtiler. Hemen akabinde de dantellerini gönderdiler.

Dantel, pamuk iplikle örülmüş, zincir ve dolgularla yapılan güzel örneklerden. Müstakbel gelin hanım ve anneciği, onlara gönderdiğim örneklerden beğendikleri penye saten nevresimliğe bu danteli yakıştırmışlar.  Penye satenler, pakuklara göre daha hafif ve esnekler. Saten kumaşlarda boya atması tolere edilecek kadar az yada eser miktarda olacağı için, istediğiniz renkleri rahatlıkla alabilirsiniz. Yine de siyah, mor, kırmızı, bordo gibi  koyu renkleri dikmeden suya basarsanız içiniz rahatlamış olacaktır.

Dantel Nevresim Takımları

Nevresimliğin üzerindeki eflatun tonlarıyla basılmış değişik boyutlardaki çiçekleri çok beğendim.  Müstakbel gelin hanımın anneciğinin isteği üzerine çarşafı ve yastıkları akfil kumaştan pikolandı. Çarşafın boyutlarını 3×2,3m ve köşe kesilmiş olarak hazırladım. Galiba uğraşmayı seviyorum. 🙂

Dantel NevresimTakımları

Danteli beş parçadan oluşsa da, yastıklarını başlıklı olarak düşünmüş olacaklar ki birer metre ördürmüşler. Biz de onları yedek yastıklı olarak yaptık, tabiiki yedekler hediyem.

DantelNevresim Takımları

Takım Seda hanım için Kars/Kağızman‘a gidecek. Kızımız Kars’tan İstanbul’a gelin gidecekmiş. Kızları olan bir anne olarak içim titredi diyebilirim.  Allah mutlu etsin inşallah.

2 comments to Dantel Nevresim Takımları

Leave a Reply