Kategori

Dantelli Seccade Örnekleri

Dantelli Seccade Örnekleri Yeni

Danteli bütün görülsede iki parçanın birleştirilmesiyle yapılıyor. Böyle bir kaç parça danteli sarıp tek parça haline getirecekseniz, öncesinde asla dantelleri birbirine dikmeyin, danteli ölçülerine göre cetvel ve sabun yardımıyla çizip yerleştirin. Orta ve kenar dantelinin teğel dikişini yaptıktan sonra piko desenini yapabilirsiniz. Kapitonenizi ister buradaki gibi şekilli isterseniz düz yapabilirsiniz. Sarma işlemi bütün bunlar bittikten sonra yapılır ve astarlanarak seccade bitirilir.

Dantel damat bohcasına konulmak üzere müstakbel gelinhanımın anneciği tarafından yaptırıldı. Bazıları renkli bohçanın özelliklede kırmızı türevli renklerin uğursuzluk getirdiğini söylesede, bendeniz aşikar bir saçmalık olduğunu düşünüyorum. 🙂 Seccade muhteşem oldu, kenarına kadar düşünülmüş, bordo boncuklarla süslenmiş harikulade bir iş…

2 comments to Dantelli Seccade Örnekleri

  • saraylı kız

    ellerine sağlık tam benlikmiş:)) bu arada bana cuma günü akşamına büyük masa için siyah runner yetiştirebilirmisin masa vardı runner lazım 12 kişilik masaya… herkes zeynep ablanın kine bayıldı istiyorlar.. hediye olacak 🙁 beni bilirsin……..

  • Editor

    Bilmezmiyim 🙂 Gönlü zenginim benim.

Leave a Reply