Kategori

Fuşya Renklendirmeli Nevresim Takımı

Fabrika Dantelli Fuşya Nevresim, Çarşaf ve Yastıkları

Takım kuzenimin çeyizi için.  Bizler kültürümüz gereği çok geniş ailelere sahibiz. Bozulmayan aie ilişkileri örf ve adetlerimiz var. İyiki de var, kendilerine ait müzelerinde sergileyebilecekleri hiç bir eseri olmayan toplumlar, ufacık şeylere bile ne kadar önem verirken, bize miras kalan güzellikleri korumak yerine onlara özeniyoruz. Türk olup, Avrupalı gibi yaşıyoruz malesef.

Nevresimde kullandığım dantel fabrikasyon. Öremeyenler yada uğraşmak istemeyenler için gayet güzel bir çözüm. Gipür değil, dantel de değil arası değişik brşey ama ilk görüşte dantel zannedilen bir dokuması var.  Nevresim kumaşı üzerinde fuşya ve taba renkleri hakim sarmaşık ve çizgiler olduğu için, renklendirmesinin, çarşaf ve yastıklarının da fuşya olmasına karar verdim. Renklendirmesinin şeklini danteli gibi üçgen şekli vererek pikoladım. Yastıkşarının dört tane olması da çok iyi oluyor. Yastıklarına ters renklendirme yaptım. Çarşafını ise köşe çevirilip kenarları  pikolanmış olarak hazırladım.

Eğer böyle bir nevresim takımı isterseniz, bana iletişim bölümümden ulaşabilirsiniz. Sizin içinde özenle hazırlayıp, kargoyla adresinize gönderebilirim.

Leave a Reply