Kategori

Kedi Yatakları

Süslü Kedi Sepetleri

Güzeller güzeli KOKOŞ için tasarladığım adı gibi kokoş sepet…  Kokoş’cuğun psikolojisi bozulmuş, polar ve yünleri yiyor malesef. Ben de ne kumaş kullansam bilemedim diyebilirim. Pikocu ne kullansın akfil kumaştan diktim bende. Aslında darklada olurmuş.

Zeminini  oval turkuvaz kumaştan. Kenarlarını ise beyaz, yaprak gibi olsun diye yarım daireleri elyafla doldurarak diktim. Kedi yatağı hem kafesiyle, hem de ayrı olarak kullanılabilir oldu. İçersini elyaf doldurarak yumuşak olmasını sağladım.

Kokoş çantaların, poşetlerin, hatta çekyat kasalarının içerine girmeye bayılıyor. Bende ona hem çiçek gibi kenarlı, hem de sevdiği gibi kafesli bir şey olsun istedim.

Biraz araştırmadan sonra, kafesi, süngerli değil de çadır gibi olsun diye, tellerin geçeceği zeminini diktikten sonra ismini ve bir kalp içinde sahibi Gonca hocanında isminin ilk harfini işledim. İçersine karşılıklı gelecek şekilde gelinlik tarlatanlarında kullanılan tellerden geçirerek bu görüntüyü verdim. Kurdeleleri fiyonklar yapıp üzerine sardım. Her telin bitiminden, minderine kurdele ile bağlayıp fiyonk yaptım.  Onun için hazırladığım yatağının ciciliğinin farkında olmasada, oyun parkı muamelesi yaptığı sepetini beğendiğini düşünüyorum. Her ne kadar küçük kızım dikkatini çekince bakışları değişmiş olsada, halinden çok memnun girip çıktı…

Patili dostlarımız ne güzel. Yaradanın yaratma sanatı ne güzel.

11 comments to Kedi Yatakları

Leave a Reply