Kategori

Motifli Kenar Danteli Örnekleri

Çok Güzel Dantelli Çarşaf Takımı Örnekleri Resimli

Seneler önce örülen danteller, kızlar gelinlik çağa gelince gün yüzüne çıkıyor. Ördüğünüz dantel eğer uzun süre sandıkta bekliyeceklerse beyaz örmek daha mantıklı. Beyaz danteller her halukarda renklilere göre daha avantajlı. Çünkü iplerde bile bir zaman geçtikten sonra aynı numara ipin tonunun sizin ördüğünüzle aynı olmadığını görürsünüz. Buna tuhafiyeciler “kazan değişmiş, aynısını bulamazsınız” diyerek cevap veriyorlar. Yada aynı şekilde, kumaşlarda da aynı sorun yaşanıyor. Ben naçizane, renkli dantel ören tanıdıklarıma dantele uygun kumaşınıda alıp, ikisini beraber kaldırmalarını, zamanı gelince çıkartıp yaptırmalarını öneriyorum.

Eskiden yastıklar ensizmiymiş neymiş anlayamadım doğrusu. Bana gelen eski danteller, her ne hikmetse böyle kısa oluyorlar. Bir şekilde ortalayıp renklendirmelerle süslüyoruz ama tam olması daha eftal canım. Siz de dantel örüyorsanız en azından yastık için 52 cm, çarşaf için 2m örün. Örmek de meşekkatli ama emin olun böylesini daha çok beğeneceksiniz.

Küçük küçük motiflerin ortalarında halka yok ama siz halkalar kullanarak boyutlarını daha kolay ayarlayıp işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Ortasındaki katmerli gülü de ayrı bir güzellik katmş. Bu dantelden harikulade pike ve nevresim takımı yapılır. Dantelin beyaz olması demek illede düz sarılıp pikolanacak demek değil elbette. Böyle bir renklendirmeyle dantel ve zemin ayrılarak, sanki renklendirme rengi sarıymış gibi piko yapabilirsiniz. Ben bu modeli kendim tasarladım ve severek uyguluyorum. Etrafımdaki pikocu arkadaşlarım da uygulayıp, bana duydukları güzel sözleri aktarıyorlar. Herşey karşılıklı değil, işlerimle ilgili bilmek istediğiniz şeyleri mesaj yazabilirsiniz.

Leave a Reply