Kategori

Örümcek Dantel Pike Takımı

Orumcek Dantelli Pike Takımı Örnekleri

Salonumdaki masanın renginin venge olması, fotoğrafın arkasında fon gibi durmasında güzel, karartması olayında ise kötü oluyor. Aşağıdaki resimler peş, peşe çekildiği halde ne kadar farklı çıkmışlar değil mi?

Pike takımı damat tarafından, gelin tarafına hazırlanacak olan nişan bohçasına konulacak. Takım diğerlerinden farklı olarak sadece pikenin süslemesinde saten ullanılarak hazırlandı. Malum herkes satenle rahat edemez. Bazıları “yazın yakar, kışın terletir” derler. Bu yüzden de kullanışlı olsun istenmiş olsagerek.

Pike takımının danteli örümcek örneğinden, 60 No, beyaz floş iple örülmüş. 60 numarayla örülen danteller,  ince ve zarif olurlar. Sıklıkla salon takımlarında kullanılsalarda, pikelere bile çok yakışırlar. Örnek zor değil ve ortalarındaki daki detaylar da bence süper hava katmış.

Takımın çarşafı lila her zamanki gibi köşe kesilerek etekleri olacak şekilde kenarları 4cm’den kıvrılarak pikolandı. Yastıkların bir çifti lila ve ters renklendirmeli, diğer çifti ise beyaz hem bentlı, hem renklendirmeli olarak dikildi. Temmuz’da nişanları olacakmış, ne diyelim Allah tamamına erdirsin.

Bu takım da İstanbul / Pendik’ten, Nazik hanım tarafından istendi.

 

 

Leave a Reply