Kategori

Süryani İşi Örnekleri

Süryani İşi Boncuk Modelleri

Süryani boncuğunu , değişik şekilleritle göze hitap eden ilginç bir iş olduğunu düşünüyorum. Duruşunun güzelliği ve temizleme derdi olmadığı için de ayrıca sevilen takımlardandır.

Dğişik, hoş takım ama içersine mutlaka sağlam bir malzeme kullanın. Eğer evde küçük çocuklarınız varsa, parlak duran salon takımlarınızı oyun aracı olarak hemen değerlendireceklerdir. O kadar vakit harcadığınız süryani işi salon takımınızı anında çöpe çevirebilme yetenekleri vardır, unutmayın…  Kolay gelsin.

8 comments to Süryani İşi Örnekleri

 • aysel

  merhaba benim ogrenmek istedigim bir sey vardi bende yapiyorum bu boncuk isini oda takimi olarak yaptim ama cok kucuk buluyorum motifi buyuterek denemek istiyorum ama bi turlu olmadi sizin de bir bilginiz varmi acaba motifi buyuterek yaparsak daha buyuk guzel bir model cikardi ortaya sizce nasil olmali?

 • Editor

  Merhaba Aysel hanım,
  Bencede güzel olur, mesele boncukları iyi dizayn edebilmekte. Zaten bu işi yapan birisi için bir kaç deneme yanılmayla büyük ve güzel modeller çıkarabilirsiniz.
  Mesela en dıştaki boru aboncuklar yerine kum boncukları artırarak gidebilirsiniz, istediğiniz boya gelince de borularla bitirirsiniz.
  Kolay gelsin.

 • ayşegül

  mrb süryani el işi yaparken hangi marka boncuk ve ip kullanmalıyız duyduğuma göre boncuk kararıyormuş ipinde kopma ihtimali varmış doğrumu yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 • Editor

  Merhaba Ayşegül hanım,
  Boncukların markasını bilmiyorum, bildiğim boncukçulardan almayı tercih ediyorum. Takıma başlarken yabalı marka ip kullandım ama çok içime sinmeyince ince misineyle ydevam etmeye karar verdim. Kararmaması için kapalı ve ıslak tutmamanızı öneririm. Daha gösterişli durması için janjanlı boncuk tercih edebilirsiniz.
  İpler zamanla kullanımada bağlı olarak kopabiliyor. Çift ip kullanıp, sıkmadan çalışırsanız daha uzun süre kullanabilirsiniz.
  Hoşçakalın.

 • mihriban

  ben çok beğeniyorum bunu ama misineyle nasıl yapılıyor o biraz sert bide onla ilgili paylaşım yaparsınız çok sevinirim…

 • Editor

  Misineyle çelıştığınızda iğne kullanmıyorsunuz. Direk boncukları misineye geçirerek motiflerinizi yapıyorsunuz. Siz yinede ipi tercih edin, misine zamanla sertleşebilir ve ip hali hazırda kullanılan malzeme olduğu için daha güvenilir geliyor. Yine de tercih sizin.
  Hoşçakalın.

 • züleyha

  merhaba

  bende yapmaya çalışıyorum fakat valonlu oluyor .
  4 tane motif yaptım . her defasında farklı şeyler denedim olmadı.
  yardımcı olursanız sevinirim…

 • Editor

  Merhaba Züleyha hanım, süryani işi nasıl yapılır başlıklı konum tam sizin ihtiyacınıza göre. Kolay gelsin.

Leave a Reply