Kategori

Yıldızlı Havlu Kenarı

Renkli Havlu Kenarı Danteli Örneği

Dantel daha önce açık yeşil ve sarısını yayınladığım havlu kenarı dantelinden. Dantel Pelin hanım için, fıstık yeşili-beyaz renklerinde örüldü ve diğer havlu kenarıyla birlikte Manisa‘ya doğru yola çıkacak.

Ayşe hanım aynı dantelin sarı olanına yaptığı yorumda, danteli çok beğendiğini ama bir türlü örneğini çıkaramadığını yazmış. Ben de biraz yapılışını anlatayım isterim. Ortası için 6 zincir çekiyoruz ve birleştiriyoruz. 5 zincir çekip 2 kere tığ üzeri alıp iki kerede boşaltıyoruz. 3 zincir çekip 9 trabzan yapıp halkaya sabitliyoruz. Tekrar 5 zincir çekiyoruz ve aynı işlemi yapıyoruz. Birleşme yerlerine ayrıca dikkat ediyoruz.  Minicik, minicik uğraştırıyor ama çok da güzel oluyor. Güle, güle kullanılsın inşallah.

4 comments to Yıldızlı Havlu Kenarı

 • Havlu kenarım geldi çok tatlı olmuş ya çok beğendim ellerinize sağlık.

 • Editor

  Güle güle kullanın… 🙂

 • YAGMUR

  önce üst kısmını örüp sonra mı minik çiçekleri yapacagız yooksa önce üstünü örüp sonra batarak mı örecegiz açıklayabilir seniz çook sevinirim şimdiden teşekkürler…

 • Editor

  Önce 2 beyaz çiçeği örüyoruz.Sonra 3 yeşil çiçeği, beyaza ekleyerek tamamlıyoruz, yine 2 beyazı yeşile ekliyoruz. Böyle iki renkli örerek istediğimiz boya getiriyoruz. Sonra havluya gelicek tarafını örüyoruz.
  Kolay gelsin.

Leave a Reply